Ekonomi

Togg, kullanılmış araba pazarını canlandırıyor

Galerici Ahmet Yurtlu, Türkiye’nin yerli otomobili Togg için vatandaşların araçlarını satışa çıkardığını ve bunun da ikinci el otomobil piyasasını canlandırdığını söyledi.

Türkiye Otomobili Girişim Grubu tarafından üretilen yerli otomobil Togg’un alıcıları kura ile belirlendi. Kayseri’de galeri sahibi olarak çalışan Ahmet Yurtlu, Togg’un geç kalınmış bir proje olduğunu belirterek, “Togg geç kalınmış bir proje. Dünyaya baktığımızda İspanya’yı üs olarak alırsak aynı durumda olmamıza rağmen. konumunda 50 yıldır araçlarını üretiyorlar ve her iline bir araç var Durum böyle olunca otomotiv sektöründe bizler için geç kalınmış bir proje oldu ama sonuçta güzel bir proje oldu. Togg’da elektriğe geçiş ve içten yanmalı motorlardan vazgeçilmesi şerit farkını kurtardı.Bire bir teknoloji ile üretime başlamamız önemli bir avantaj oldu ve doğruyu bir anda girdik.Togg tüm yurdumuzda büyük bir heyecan yarattı. Hem kendi aracımız olduğu için hem de önemli donanım ve teknolojisi karşılaştırıldığında bir çok otomobilin üzerinde bir performansa sahip.Togg’un dünyada ses getirecek bir marka olduğuna inanıyorum.Çünkü gerçekten fiyatının çok dışında- kalite endeksi. Baktığımız zaman doğru tasarımla güzel bir araç oldu” dedi.

“Togg almak için aracımı satıyorum” diyenlerin sayısının artmaya başladığını kaydeden Yurtlu, “Togg kendi segmentindeki araçlar arasında yaklaşık yüzde 30 daha ucuz olduğu için beklenti yarattı. Pazarda ‘Togg alacağım için arabamı satıyorum’ diyenlerin sayısı artmaya başladı. 3 ay önce böyle değildi ama şimdi böyle bir talep var. İnşallah güzel sonuçlar alacağız” dedi. – KAYSERİ

agin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu