Haber

Refah’tan ABD Büyükelçiliğine yine tepki

Ankara’daki ABD Büyükelçiliği binasına LGBT bayrağı asıldı. Büyükelçiliğin Twitter hesabından binaya asılan bayrağın fotoğrafıyla paylaşılan mesajda; 1 Haziran’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünya çapında eşit haklar arayışını anan Onur Ayı’nın başlangıcı olduğunu hatırlatarak, “Amerika Birleşik Devletleri, herkes için insan haklarını ve temel özgürlükleri geliştirme taahhüdünün merkezinde olmaya devam ediyor, LGBTQ bireyleri için zorlu bir küresel misyon olarak bireylere yönelik şiddete, kriminalizasyona, ayrımcılığa ve damgalamaya son verilmesini savunmaya devam ediyor.

Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, ABD Büyükelçiliği binasına LGBT bayrağı asılmasına tepki gösterdi. Bekin yaptığı yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanlığı yetkililerini konuyla ilgili harekete geçmeye çağırarak, şunları kaydetti:

“Her Haziran ayında düzenlenen LGBTİ+ Onur Ayı’nın başlaması nedeniyle ABD Ankara Büyükelçiliği binasına sözde ‘eşit hak arayışı’ kisvesi altında LGBT sapkınlığının bayrağının asılması kabul edilemez. Batı’da insan hakları ve temel özgürlüklere dayalı, ortada dostane ilişkiler kurmak amacıyla faaliyet göstermesi gereken ABD Büyükelçiliği’nin misyonu, yetki ve tanımının ötesine geçerek LGBT sapkınlığının bayrağını asmak kabul edilebilir. bulundukları ve akredite oldukları Türkiye Cumhuriyeti ile siyasi, askeri, ekonomik, kültürel, bilimsel ve diğer alanlarda bağ ve işbirliklerini geliştirmektir.ABD Büyükelçiliği’nin dış misyon anlayışının aksine bu yaklaşım kötü bir örnek teşkil etmektedir. milletimizin aile yapısı, inancı, ahlaki değerleri ve insan onuru için ahlaki yapısını bozmayı amaçlayan bu yaklaşımın Dışişleri yetkilileri tarafından re’sen incelendiğini ve sonuç olarak bir ABD Büyükelçisinin derhal bakanlığa çağrılması ve gerekli notun verilmesi büyük ihtiyaçtır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu