Ekonomi

Sosyal ve Ekonomik Destek Memur Artışı Oranında Arttırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı yazılı açıklamada, çocuk politikalarının temelinde aile bütünlüğünün korunması ve çocuğun aile ortamında sağlıklı bir birey olarak yetiştirilmesi olduğunun altını çizdi.

Bu amaçla ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek sağladıklarını belirten Göktaş, SED ödemesi ile ihtiyaç sahibi ailelerdeki 165 bin 201 çocuğun masraflarını karşıladıklarını anlattı. Bakan Göktaş, aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukları aileleriyle birlikte geleceğe hazırlamaya büyük önem verdiklerini belirterek, çocukların ekonomik ilişkiler nedeniyle ailelerinden ayrılmasını önlemeyi amaçladıklarını kaydetti.

Göktaş, ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının okul ve diğer giderlerini karşılamak için ödenen SED tedbirinin, Temmuz ayı için belirlenen memur maaş artışı ve enflasyon oranından oluşan yüzde 17,55 oranı üzerinden hesaplandığını bildirdi. 2023 ve ailelere ödeniyor. SED’in her yıl Ocak ve Temmuz aylarında yeniden belirlendiğine işaret eden Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödediğimiz SED tutarlarını memur maaşına yapılan zam oranında artırdık ve toplamda 584 milyon 118 bin 187 TL hesaba yattı.”

haber-osmaneli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu