Ekonomi

Başka bir kripto borsası dolar ticaretini durdurdu

Investing.com – Önceden yüklenmiş kripto türev işlemleri sağlayan kripto borsası Bybit, çalıştığı bankanın hizmet kesintileri nedeniyle dolar yatırmayı durdurduğunu açıkladı.

Bybit tarafından hafta sonu yapılan açıklamada, platformun artık banka havalesi yoluyla dolar yatırımlarını kabul etmeyeceği bildirildi. Bu açıklama ile kripto cüzdanı Advcash ile iş birliği yapan Bybit, kredi kartı ile kripto satın alma tekniğinin devam ettiğinin altını çizdi.

Kripto borsasında SWIFT üzerinden dolar çekme işleminin 10 Mart’a kadar devam edeceği bilgisi verildi. Ayrıca kripto borsası Advcash ile hizmetlerini genişletmeyi planladığını duyururken, geçtiğimiz günlerde bu kripto ile para çekme işlemlerinin etkinleştirileceğini duyurdu. cüzdan.

Bybit, açıklamasının sonunda dolar varlıklarının inançlı olduğunu beyan etti. Borsa, geçtiğimiz aylarda FTX’in ardından merkezi kripto para borsalarına olan inancın azalmasının ardından yeni bir sistemi de hizmete soktu. Bu sisteme göre borsa müşterileri kripto varlıklarını platform üzerinde doğrulayabilirler.

Son zamanlarda dünyanın en büyük kripto borsası Binance dolar süreçleri hakkında da benzer bir açıklama yaptı. dolar transferlerinde aracı İmza Bankası Bunu duyurmak. Yetkililerden yapılan açıklamada, bu süreçlerin platformun fon transferlerinde %1 gibi düşük bir paya sahip olduğu belirtilirken, Binance’in yeni işbirlikleri için temas halinde olduğu aktarılıyor.

2023 yılına girerken ABD regülatörü kurumların iyiden düzgüne kripto piyasası üzerindeki baskıyı artırması, klasik bankaların kripto borsaları ile çalışma prensiplerini değiştirmelerine neden oluyor. Bu da kripto para borsaları tarafından dolar transferlerinin kısıtlanması şeklinde piyasaya yansır.

Author: Günay Caymaz

haber-caldiran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu